پنجشنبه 2 اسفند 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

اهداي جايزه نقدي آكادمي جهاني علوم به برگزيده نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي

  • یکشنبه 16 اردیبهشت 1397
  • 1386

دكتر محمد بهبهاني با ارائه طرحي با عنوان «شناسايي و اندازه‌گيري مقادير كم فلزات سنگين، سموم و داروها در نمونه‌هاي زيست محيطي به كمك روش‌هاي نوين استخراج" در گروه تخصصي فناوري نانو موفق به كسب رتبه اول در بخش پژوهش‌هاي بنيادي از نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي شده است.

دكتر محمد بهبهاني با ارائه طرحي با عنوان «شناسايي و اندازه‌گيري مقادير كم فلزات سنگين، سموم و داروها در نمونه‌هاي زيست محيطي به كمك روش‌هاي نوين استخراج" در گروه تخصصي فناوري نانو موفق به كسب رتبه اول در بخش پژوهش‌هاي بنيادي از نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي شده است. آكادمي جهاني علوم يكي از حاميان جشنواره جوان خوارزمي مي ‌باشد كه با هدف ارتقاي ظرفيت علمي و توسعه پايدار دانش بنيان در كشورهاي در حال توسعه در سال 1983 در ايتاليا آغاز به كار كرد و سال 1991 يونسكو اداره بودجه و پرسنل آن را بر عهده گرفت.

يكي از جوايز اين آكادمي، جايزه نقدي براي دانشمند جوان كشورهاي در حال توسعه است كه برگزيدگان جوان جشنواره خوارزمي كه از سوي دبيرخانه معرفي مي شوند از سال 1393 موفق به دريافت آن شده‌اند. آكادمي جهاني علوم در دوره 19 جشنواره جوان خوارزمي جايزه نقدي به مبلغ دوهزار دلار براي «دانشمند جوان» را به دكتر محمد بهبهاني اهدا كرد.

دكتر بهبهاني دكتري شیمی تجزيه از دانشگاه شهيد بهشتي و عضو هيأت علمي دانشگاه صنعتي شهداي هويزه و مدرس دانشگاه است. وي داراي 70 مقاله چاپ شده در مجالات علمي معتبر،‌ 8 طرح تحقيقاتي خاتمه يافته و 3 ثبت اختراع است./ج

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27