دوشنبه 5 فروردین 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

با تلاش دفتر مرکزي ارتباط با دانشگاه‌ها و صنعت سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران تحقق يافت

فراهم شدن امکان جايابي و پذيرش 170 هزار کارآموز در صنايع

  • سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
  • 1892

مدير کل دفتر مرکزي ارتباط با دانشگاه ها و صنعت : در سال 1397 امکان جايابي و پذيرش 170 هزار کارآموز در صنايع فعال در سامانه ملي کارآموزي فراهم شده است .

به گزارش روابط عمومی دكتر انور شلماشی مدير کل دفتر مرکزي ارتباط با دانشگاه ها و صنعت با بیان اینکه در سال 1397 امکان جايابي و پذيرش 170 هزار کارآموز در صنايع فعال در سامانه ملي کارآموزي فراهم شده است، اظهار داشت: در سال جاری بیش از 18 هزار کارآموز در صنایع و شرکت های مختلف جایابی و پذیرش شده‎اند.
دکتر شلماشی در ادامه با تاکید بر نقش ملی سامانه کارآموزی گفت: فعالیت بیش از 7 هزار صنعت، 1683 دانشگاه و در حدود 40 هزار دانشجو به‎عنوان کاربران حقیقی و حقوقی در سامانه کارآموزی موفقیت بزرگی در ساماندهی سیستم جایابی کارآموزان در صنعت برای سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران به حساب می‎آید.
وی در ادامه بیان داشت: در حال حاضر تمامي مراحل فرآیند جایابی و پذیرش کارآموز شامل درخواست کارآموزی از طرف دانشجویان، ظرفیت‎های اعلام شده از صنایع، بررسی و تطبیق ظرفیت‌ها و نهايتا انجام جایابی و پذیرش کارآموزان در صنعت از طریق یک برنامه مکانیزه تحت وب انجام شده که این اقدام خدمتی نوین به جامعه دانشگاهی و صنعتی کشور می‎باشد.
به گزارش روابط عمومی سامانه ملی کارآموزی (http://karamouz.irost.org) به استناد وظايف محوله از سوي وزارت علوم و با هدف مدیریت و تسهیل جایابی کارآموزان و نيز افزایش تعامل میان دانشگاه‎ها و مراکز صنعتی از سال 1385 در دفتر مرکزی ارتباط با دانشگاه‎ها و صنعت سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران راه اندازی شده است.

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27