پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

فرصت همکاري در تهيه گزارش SSiA

  • دوشنبه 18 تیر 1397
  • 1619

کميسيون علوم و فناوري براي توسعه پايدار در جنوب (COMSATS) با دفتر سازمان ملل متحد براي همکاري جنوب –جنوب (UNOSSC) همکاري خود را آغاز کرده است.

به گزارش روابط عمومی،

بر اساس اطلاع رسانی کمیسیون علوم و فناوری برای توسعه پایدار در جنوب (COMSATS) در سطح کشورهای عضو، این کمیسیون با دفتر سازمان ملل متحد برای همکاری جنوب –جنوب (UNOSSC) همکاری خود را آغاز کرده است.

دفتر UNOSSC به دنبال کسب جایگاه برتر در دانش است و به کشورهای عضو ملل متحد، نهادهای همکار ملل متحد،            سازمان های درون دولتی و دیگر ذینفعان همکاری جنوب جنوب و سه جانبه خدمات مشاوره ای ارائه می دهد. این دفتر به کشورهای در حال توسعه کمک می نماید تا با چالش های توسعه ای با جذب فرصت های خوب مواجه شود..  

کمیسیون COMSATS قصد دارد با دفتر UNOSSC در تهیه مجموعه گزارش های مهم و موثر با عنوان عملکرد جنوب جنوب (SSiA) همکاری نماید. کامستس به دنبال خط مشی ها، ابتکارات و فعالیت های موفقیت آمیز کشورهای عضو چه در گذشته و چه در دست اقدام(پیشرو) به منظور نیل به اهداف توسعه ای می باشد. این گزارش ها در وب پرتال مرکز UNOSSCدرج می شود و در مجموعه گزارش های SSiA نیز منتشر می شود.

هدف از تهیه این گزارش، گردآوری اطلاعات مهم و اساسی درباره همکاری های جنوب-جنوب و فعالیت های همکاری سه جانبه به منظور به اشتراک گذاشتن با دولت ها، شرکای توسعه، متخصصان و سایر ذینفعان می باشد. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه تهیه گزارش می توانند به فایل پیوست مراجعه نمایند و گزارش خود را تا پایان تیر ماه سالجاری به مدیریت همکاریهای بین الملل ارسال نمایند.

همچنین کامستس از طرح ابتکاری متفکرین جهانی جنوب جنوب مرکز UNOSSC که در سال گذشته راه اندازی شد، خبر داده است. در این طرح 60 شبکه بزرگ فکری شامل بیش از 200 موسسه و اتاق های فکر مشارکت دارند. هدف از این طرح، حمایت و ارتقای پژوهش های پیشرفته در زمینه همکاری جنوب جنوب است. علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به وب سایت ذیل مراجعه نمایند:

https://www.ssc-globalthinkers.org/

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27