دوشنبه 5 فروردین 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

کتاب "آتش، انفجار و انتشار گازهاي سمي، آناليز ريسک و ارزيابي پيامدها" منتشر شد

  • سه شنبه 26 تیر 1397
  • 1635

کتاب "آتش، انفجار و انتشار گازهاي سمي، آناليز ريسک و ارزيابي پيامدها" توسط انتشارات سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، کتاب "آتش­، انفجار و انتشار گازهای سمی آنالیز ریسک و ارزیابی پیامدها" ترجمه‌ی آقای دکتر اسلام کاشی عضو هيأت علمي پژوهشكده فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و خانم مهندس نرجس همتی توسط انتشارات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران منتشر شد.
در توضیح مطالب این کتاب آمده است که: حوادث محتمل در یک واحد فرایندی را به کمک قوانین فیزیکی و ریاضیاتی می­توان پیش­بینی نمود. این علم، ارزیابی پیامد حوادث فرایندی نامیده می­شود. در این علم عموماً انتشار گازهای سمی و آتش­زا، نحوه گسترش انواع آتش و شدت انفجار ابر گاز بررسی می­گردد. تأثیر این حوادث بر روی افراد و تجهیزات به کمک معیارهایی سنجیده می­شود و در نهایت خسارات احتمالی برآورد می­شود. در این کتاب پس از آشنایی با روش­های شناسایی مخاطرات، با چگونگی‌‌ مدل­سازی انتشار گازهای سمی و آتش زا، نحوه گسترش انواع آتش و شدت انفجار ابر گاز آشنا می­شویم. در هر بخش پیامدها و خسارات هریک از این وقایع شرح داده شده است. وجود تعداد زیادی مثال در هر قسمت و معرفی حوادث مشابه در جهان بر ارزش این کتاب افزوده و آن را برای خوانندگان جذاب نموده است.

اين کتاب در 357 صفحه با شمارگان يك‌هزار نسخه و قيمت 35 هزار تومان عرضه می‌گردد. برای آشنایی بیشتر با این اثر به وبگاه شخصی مترجم کتاب آقای دکتر کاشی مراجعه نمایید.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27