پنجشنبه 2 اسفند 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در نشست شوراي اجرايي فناوري اطلاعات وزارت علوم مطرح شد؛

يازده مرکز استان و ۴۰ دانشگاه به شبکه علمي کشور متصل شده‎اند

  • شنبه 10 آذر 1397
  • 516

با اعلام رييس سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران تاکنون ۱۱ مرکز استان و ۴۰ دانشگاه به شبکه علمي کشور متصل شده‎اند و با رفع مشکلات بودجه‎اي و همکاري شرکت مخابرات و زير ساخت پيشرفت اين شبکه با سرعت محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی: در شورای اجرایی فناوری اطلاعات وزارت علوم که دیروز شنبه (1397/9/10) در محل وزارت علوم برگزار شد، دکتر علیرضا عشوری با بیان اینکه تاکنون ۱۱ مرکز استان و ۴۰ دانشگاه به شبکه علمي کشور متصل شده اند بیان داشت: با رفع مشکلات بودجه‎اي و همکاري شرکت مخابرات و زير ساخت پيشرفت اين شبکه با سرعت محقق خواهد شد.
وی همچنین گفت: با توجه به مشکلات زیر ساختی اتصال دانشگاه‎ها به فیبر نوری، انعقاد تفاهم نامه با شرکت همراه اول و استفاده از امکانات اتصال سراسری به نسل چهارم تلفن همراه به عنوان گامی برای حل مشکلات شبکه ملی علمی کشور در دست اقدام است.
دراین جلسه که به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد دکتر منصور غلامی با بیان اینکه اختصاص ردیف بودجه متمرکز برای شبکه ملی علمی کشور امری زمان‎بر است، اظهار داشت: این شبکه باید با امکانات موجود خدمات خود را به دانشگاه ها ارائه کند تا به تدریج مشکلات فعلی رفع و هدف نهایی ترسیم شده برای این شبکه تحقق یابد.
دکتر غلامی تاکید کرد: با تببین مزایای شبکه ملی علمی کشور، قطعاً تعداد بیشتری از دانشگاه‎ها و موسسات پژوهشی به آن ملحق خواهند شد و با تقویت محتوای درون این شبکه، بخشی از هزینه‎های آن از محل ارائه خدمات تامین خواهد شد.


 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27