همکاری با سازمان فضایی ایران برای طراحی و ساخت ماهواره زلزله شناسی آیات

دکتر حسن سالاریه معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران به منظور توسعه همکاری‌های فی‌مابین در زمینه طراحی و ساخت ماهواره از سایت فناوری فضایی سازمان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی: دکتر حسن سالاریه معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رئیس سازمان فضایی ایران به منظور توسعه همکاری‌های فی‌مابین در زمینه طراحی و ساخت ماهواره آیات از سایت فناوری فضایی سازمان بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید، دکتر حسن زمانیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران ضمن خوش‌آمد گویی به مهمانان، درخصوص سابقه سازمان در طراحی و ساخت ماهواره مصباح که اولین ماهواره بومی ساخت کشور بود، توضیحاتی را ارائه دادند.

دکتر زمانیان با اشاره به اینکه ساخت ماهواره مصباح و صنعت ماهواره از سال 1374 در سازمان آغاز شده اظهار امیدواری کرد باهم افزایی و در چارچوب اهداف نظام در صنعت هوافضا بتوانیم سهم موثری در حد توان در خدمت کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته باشیم.

معاون وزیر علوم گفت: سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با تمام ظرفیت خود در تلاش است تا بتواند با تکیه بر تجربیات قبلی و اعضای هیأت علمی خود افتخارات بیشتری در خصوص ساخت و طراحی ماهواره های کاربردی و مورد نیاز کشور بدست آورد.

در ادامه دکتر حسن سالاریه ضمن تشکر از میزبانی صورت گرفته، سازمان را از بنیان‌گذاران صنعت فضایی و ساخت ماهواره دانست و اظهار امیدواری نمود که این تلاش به صورت مستمر ادامه یابد. در همین ارتباط ایشان خواستار هماهنگی هر چه بیشتر جهت به ثمر رساندن و استقرار ماهواره مخابراتی مصباح در مدار LEO و نیز برنامه ریزی جهت اجرای پروژه "طراحی و ساخت ماهواره زلزله شناسی آیات" شد.

مقرر گردید که جهت هماهنگی هر چه بیشتر نشست تخصصی فی مابین کارشناسان فنی دو سازمان در آینده نزدیک برگزار گردد.

در ادامه رئیس سازمان فضایی ایران و تیم همراه از سایت فناوری فضایی و ایستگاه زمینی کنترل و مدیریت ماهواره مصباح و سایر امکانات طراحی و ساخت ماهواره، بازدید به عمل آوردند.

کشور: United Statesآی پی شما: 34.225.194.102مرورگر شما: Unknown ?